KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051494
*
nr 1305 1494
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, båtar i hamn. Olja på pannå, 34x26cm
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2020
kl 19:19:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 09:55:08
1
1.300 kr
3/2 18:58:46
2
1.100 kr
3/2 18:58:46
1
1.200 kr (Budbetjänt)
3/2 18:59:56
2
1.300 kr
3/2 18:59:56
1
1.300 kr (Budbetjänt)
3/2 19:14:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar i hamn fartyg marin marinmotiv nils tydén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49
*
Nils Tydén
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Läs om budbetjänten
nr 1305 1494
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, båtar i hamn. Olja på pannå, 34x26cm
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/2 09:55:08 | 1 | 1.300 kr |
3/2 18:58:46 | 2 | 1.100 kr |
3/2 18:58:46 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
3/2 18:59:56 | 2 | 1.300 kr |
3/2 18:59:56 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
3/2 19:14:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar i hamn fartyg marin marinmotiv nils tydén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:49